Трасування кабелів та проводів
Ідентифікація та трасування кабельних ліній та проводів
Трасування кабелів – складне завдання, яке має бути виконане кваліфікованими фахівцями – електриками. Трасування силових кабелів проводиться двома методами: індукційним та контактним. Визначення маршруту прокладання силового кабелю проводиться в активному та пасивному режимах. Якщо лінія знаходиться під напругою, тоді використовується пасивний режим (трасошукач використовується без генератора). Якщо ж кабель знеструмлений, тоді підключається генератор для створення індукції в контурі, і це називається активним режимом. Трасування кабелю в будинку або в квартирі може бути виконане за допомогою портативного детектора.
За допомогою сучасного траспошукового обладнання фахівці швидко та безпомилково здійснять обстеження інженерних мереж, зокрема кабельних ліній. Наші фахівці виконають такі завдання трасування кабельних ліній:
Визначення місця розташування електричних кабелів
Трасування електричних кабелів (локалізація маршруту прокладання)
Виявлення несанкціонованих врізок та місць обриву кабельних ліній
Пошук кабельних ліній у землі допоможе визначити глибину їх залягання, визначить наявність пробою, якщо порушено енергопостачання. Відсутність схем прокладки кабельних ліній є гострою проблемою не тільки енергетичної галузі, а й для підприємств, що мають на своєму балансі кабельні лінії. Проведення різних будівельних робіт без знання точних місць залягання кабельних ліній, захід дуже небезпечний. Проведення таких робіт без попереднього узгодження загрожує серйозними штрафами. Вирішити подібні проблеми можна за допомогою трасування кабельних ліній, а це означає визначення місць і глибини прокладання трас і одночасним складанням карти – схеми.
Для виконання таких робіт потрібне спеціальне обладнання. Пошук кабелів виконується за допомогою трасошукачів, їх застосовують для пошуку силових кабелів, прокладених у ґрунті, кабельних магістралей та інших комунікацій, що володіють власним електромагнітним випромінюванням. За допомогою трасошукача можна визначити глибину залягання та місце пошкодження кабельних ліній, обстежити ділянки перед проведенням будівельних та земляних робіт, знайти приховану проводку. Комунікації зазвичай пролягають глибоко під землею, щоб уникнути обриву, пошкодження чи проколу. Перед початком будівельних робіт необхідно визначити зони прокладання електричних ліній.